Misją gabinetu FizjoMovement jest przede wszystkim pomoc pacjentom z dolegliwościami bólowymi i dysfunkcjami narządu ruchu w powrocie do pełni sprawności i zdrowia. Jako fizjoterapeuta wychodzę z założenia, że dokładnie rozplanowany proces diagnostyczno-terapeutyczny oraz współpraca pacjenta prowadzi do osiągnięcia sukcesu terapeutycznego jakim jest wyleczenie problemu, z którym się zgłosił.
Na pierwszej wizycie przedstawiana jest pacjentowi diagnoza poprzedzona wnikliwym badaniem fizjoterapeutycznym. Umożliwia to stworzenie planu terapii opartego na technikach masażu, terapii manualnej oraz ukierunkowanym treningu medycznym (lub w przypadku sportowców – także treningu sportowym i siłowym).
Do gabinetu fizjoterapii można się zgłosić z różnorakimi dolegliwościami:
– bóle kręgosłupa i stawów kończyn
– bóle i zawroty głowy
– stany pourazowe (np. bolesność mięśni, zerwanie więzadła, złamanie kości)
– stany pooperacyjne
– wady postawy (np. wady stóp i kolan, wady kręgosłupa)
Oprócz dolegliwości bólowych na liście przyczyn zgłoszenia się do fizjoterapeuty jest również:
– profilaktyka zdrowotna
– chęć rozpoczęcia indywidualnie dobranego treningu
W gabinecie FizjoMovement swoje leczenie opieramy na najbardziej uniwersalnym leku jakim jest ruch, który podajemy pacjentowi w odpowiedniej do jego stanu dawce.
Na pierwszą wizytę zabierz ze sobą:
– wygodny strój umożliwiający badanie fizjoterapeutyczne (preferowana koszulka z krótkim rękawem i krótkie spodenki na przebranie)
– wszystkie aktualne badania (maksymalnie sprzed roku), np. rezonans magnetyczny, RTG
Na samym początku przeprowadzam dokładny wywiad fizjoterapeutyczny, dotyczący obecnych dolegliwości.
Kolejnym punktem wizyty jest badanie pacjenta – w tym momencie odbywa się badanie palpacyjne, manualne, badanie ruchu, a w niektórych przypadkach również badanie neurologiczne. Po przeprowadzeniu powyższych czynności następuje przedstawienie diagnozy oraz planu terapii, który rozpoczynamy realizować już na pierwszej wizycie poprzez wdrożenie technik fizjoterapeutycznych – odpowiednio i indywidualnie dobranych do potrzeb pacjenta.
Pod koniec wizyty pacjent otrzymuje zestaw ćwiczeń i zaleceń, które mają za zadanie wpłynąć na utrwalenie pozytywnych efektów terapii.
Kontynuacja terapii to wizyta lub wizyty przeprowadzane w kolejnych tygodniach (w szczególnych przypadkach proszę pacjentów o pojawienie się w gabinecie wcześniej niż po upływie 7 dni), na których:
1. Wspólnie oceniamy dotychczasowe leczenie i postępy terapii
2. Stosuję techniki terapeutyczne wycelowane na problem pacjenta
3. Sprawdzam poprawność wykonywanych ćwiczeń
4. Wprowadzamy progresję ćwiczeń (lub mądrze planujemy regresję)
Umów się na wizytę lub jak masz pytania
zadzwoń a udzielimy Ci szczegółowych informacji